faq-page-icon

שאלות ותשובות

 

שחיקת סחוס היא מחלה בה נשחק הסחוס שמרפד את קצות העצמות במפרקי הגוף . כאשר הסחוס בברך שחוק, אין הגנה טובה על עצמות המפרק והחיכוך של העצמות זו בזו גורם לתסמינים שונים ו/או לכאב. הסחוס בגופינו בנוי מכמה חומרים שאחד החשובים בהם נקרא גלוקוזאמין. חומר זה  בונה את הסחוס ובנוסף מונע גם תהליכי דלקת שגורמים להרס של הסחוס ולנזק לסביבת הברך.

ארטריל גוֹ מכיל גלוקוזאמין ייחודי ומוגן פטנט  (גלוקוזאמין סולפט גבישי).  גלוקוזאמין סולפט ייחודי זה אינו מתפרק בתנאי לחות לאורך זמן ויכול לספק לגוף את כל הכמות היומית הנדרשת של החומר הפעיל לטיפול בתסמינים של אוסטאוארטריטיס. (בניגוד למוצרים אחרים המכילים גלוקוזאמין, אשר אינם מוגנים מפני פירוק)

מחקר השוואתי שבדק סוגים שונים של גלוקוזאמין בקרב אלפי מטופלים ,מצא שהגלוקוזאמין הייחודי של ארטריל גוֹ הוא היחיד שהראה יעילות שיפור התפקוד היומי ובהקלת כאב לאורך זמן.

לקריאה נוספת לחצו כאן>

 • הקלה בתסמינים (כולל שיכוך הכאב) תבוא לידי ביטוי רק לאחר מספר שבועות
 • מחלת שחיקת סחוס (אוסטיאוארטריטיס) הינה מחלה כרונית . ניתן ליטול ארטריל גוֹ לאורך זמן. יש לפנות לרופא אם התסמינים מחמירים או לא משתפרים לאחר 30 יום .

לקריאה נוספת אודות השימוש בארטריל גו לחצו כאן>

גלוקוזאמין מהווה אחד מחומרי הבניין בגופינו ואחד החומרים החשובים האחראים על בניית הסחוס. בנוסף, גלוקוזאמין מונע תהליכי דלקת שגורמים להרס של הסחוס ולנזק לסביבת הברך.

גלוקוזאמין סולפאט קריסטליני הוא גלוקוזאמין ייחודי ומוגן פטנט. גלוקוזאמין ייחודי זה (הנמצא אך ורק בתרופה ארטריל גוֹ) אינו מתפרק בתנאי לחות לאורך זמן ויכול לספק לגוף את כל כמות הגלוקוזאמין הנדרשת להקלת תסמינים של שחיקת סחוס (אוסתאוארתריטיס)

המינון המומלץ של גלוקוזאמין סולפאט הוא 1500 מ"ג ביום.

גלוקוזאמין סולפאט היא מולקולה יעילה מאוד אך אינה יציבה דיה ובתנאי לחות גבוהים היא מתפרקת לאורך זמן. כדי למנוע את פירוקה פותח גלוקוזאמין יציב יותר, בצורת גלוקוזאמין סולפאט קריסטליני (גבישי) באמצעות תהליך ייחודי מוגן פטנט הקיים רק בתרופה ארטריל גוֹ. טיפול בארטריל גוֹ מאפשר קבלת מינון טיפולי מומלץ של 1500 מ"ג ליום.

תרופת ארטריל גוֹ משווקת בכ-60 מדינות בעולם מאז שנת 1991.

שחיקת סחוס (אוסטאוארטריטיס), המוכרת גם כ"דלקת מפרקים ניוונית ", היא מחלה המשפיעה בעיקר על הסחוס במפרקים הגוף (לדוגמא מפרק הברך). המחלה עלולה לגרום לכאב ולנוקשות של המפרק. אשר יכולים להקשות על ביצוע פעולות יומיומיות כולל עבודה, פעילות גופנית ואפילו הליכה. אוסטאוארטריטיס יכולה בנוסף לגרום נזק לרצועות, למניסקוס (רקמה סחוסית בברך) ולשרירים. במצבים חמורים חולים אף נזקקים לעיתים לניתוח להחלפת המפרק.

לקריאה נוספת על שחיקת סחוס לחצו כאן>

שחיקת סחוס משפיעה בדרך כלל על אנשים מעל גיל 50. נטייה תורשתית, השמנת יתר, פציעה במפרק או שימוש יתר של המפרק, עלולים להעלות את הסיכון לשחיקת סחוס. כמו כן, במקרים בהם קיים עיוות של המפרק, למשל כתוצאה מהפרעות מולדות במבנה השלד (אורך רגליים לא סימטרי, רגליים עקומות), עולה הסיכון לפתח אוסטאוארטריטיס.

בדרך כלל יאבחן הרופא אוסטאוארטריטיס בהתבסס על תלונות המטופל ועל פי תוצאות הבדיקה הגופנית. לעיתים מבצעים גם בדיקות כמו CT או רנטגן על מנת לשלול מחלות אחרות וכדי לאבחן מהי מידת הנזק למפרק ואת דרגת המחלה

לקריאה נוספת אודות שיטות אבחון שחיקת סחוס לחצו כאן>

ישנו מגוון רחב של דרכים בעזרתן ניתן להתמודד עם שחיקת סחוס. אמצעים שאינם תרופתיים כוללים שינוי בסגנון החיים, כגון פעילות גופנית והפחתת משקל, טיפול משקם, כגון טיפול פיזיותרפי וטיפול הידרותרפי וניתוחים במקרים קשים ומסובכים יותר.
מומלץ לגשת לרופא או לרוקח ולהתייעץ עימם כיצד להתמודד עם המחלה. ארטריל גו הינה תרופה ללא מרשם רופא המאושרת על ידי משרד הבריאות לטיפול בתסמינים של שחיקת סחוס (אוסטאוארטריטיס) קל עד בינוני של הברך.

לקריאה נוספת אודות התמודדות עם שחיקת סחוס לחצו כאן>

כמו בכל תרופה, השימוש בארטריל גוֹ עלול לגרום לתופעות לוואי בחלק מהמשתמשים.

תופעות לוואי שכיחות של ארטריל גוֹ הן: כאב ראש, ישנוניות/נמנום, עייפות, אי נוחות בבטן, שלשולים, עצירות, בחילות, גזים במערכת העיכול, כאב בטן, הפרעות בעיכול.

אם הופיעה תופעת לוואי, אם אחת מתופעות הלוואי מחמירה או כאשר אתה סובל מתופעת לוואי שלא צוינה בעלון לצרכן, עליך להתייעץ עם הרופא.

אם אתה לוקח או אם לקחת לאחרונה תרופות אחרות, כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה, ספר על כך לרופא או לרוקח.
במיוחד יש ליידע את הרופא או הרוקח אם אתה לוקח את התרופות הבאות :תרופות נוגדות קרישת דם ממשפחת הקומרינים , תרופות אנטיביוטיות ממשפחת הטטרציקלינים.

אין להשתמש בארטריל גוֹ במקרים הבאים:

 • חולים הרגישים לגלוקוזאמין או לאחד מהמרכיבים הנוספים
 • נשים בהריון או מניקות
 • חולי פנילקטונוריה (PKU)
 • ארטריל אינו מיועד לילדים ומתבגרים מתחת לגיל 18 שנים.
 • אנשים האלרגיים לפירות ים

חשוב לדעת :

 • ארטריל גוֹ מכיל 151 מ"ג נתרן. יש לנהוג זהירות אצל מטופלים בדיאטה דלת נתרן או מטופלים הסובלים מליקוי בתפקוד הכליות או הכבד.
 • ארטריל גוֹ מכיל 2.5 מ"ג אספרטיים
 • אם אתה סובל /סבלת בעבר מסוכרת ייתכן ויידרש מעקב צמוד יותר של רמות הסוכר בדם
 • אם אתה סובל/סבלת בעבר מאסטמה , תתכן החמרה בתסמינים עם תחילת הטיפול
 • יידע את הרוקח/הרופא אם אתה לוקח ו/או לקחת לאחרונה תרופות אחרות, כולל תרופות ללא מרשם ותוספי תזונה.

יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש